Startande hemmahästar

Bergsåker 180131 Lopp 1 2140 m Volt 1 Design Highlight 1 Ödling Ebba 10 20 Vemyras Molle 9 Lindström Per-Arne Djupenström Ola 11 20 Lena Sisu 10 Hansen Brage Isaksson Bo Lopp 2 2140 m Auto 3 Heartbeat 3 Nyberg Ingvar Wallin Carola 5 Quantum La Coste 5 Linderoth Per …

Träning tillsammans Anmälan ändras

Träning tillsammans Arena Dannero anmälan ändras På förekommen anledning och i överenskommelse med Fiffi Ivarsson vill vi från Danneros sida göra vissa förtydliganden om vad som gäller betr tider anmälning mm . Tidigare angivna dagar gäller. 1) Anmälan görs till Arena Dannero anton.eriksson@dannero.travsport.se Eller tel 070/3445131 Anmäl gärna tidigt dock …

Startande hemmahästar

Bollnäs 180128 Lopp 4 2140 m Auto 6 Troll Borken 6 Skoglund Rikard N Berggren Håkan Lopp 6 2140 m Auto 11 Idun 11 Kontio Jorma Forsgren Peter Lopp 12 2140 m Volt 7 Widebay’s Dixie 7 Skoglund Rikard N Plantin Sjöblom Malin Skellefteå 180129 Lopp 4 2140 m Volt …

Träning tillsammans lördag den 26 januari

Träning tillsammans på lördag 27/1 ser ut så här: 09.30 ca (Idealtid 1.45-1.50) Norrlands Viking & Norrlands Ametist 10.00 (bakvarv, kallblod) Glittra, Maskot, Blixten, Domherren & Ibra 10.30 (bakvarv, varmblod) Hailey, Jade & Lillasyster 11.00 (Idealtid 1.38-1.40) Mana Estelle, Yxbacka Lyrik & One Wild Night 11.30 (intervaller, bakvarv 1.45-1.55) Ringo …

Startande hemmahästar

Bergsåker 180124 Lopp 1 2140 m Volt 1 Lucifers Laban 1 Thorén Göran Lopp 2 2140 m Auto 1 Avena Independent 1 Melander Micael Byström Ulrika Lopp 3 2140 m Auto 10 Heartbeat 10 Nyberg Ingvar Wallin Carola 13 Mr Ozzy 13 Berglund Jörgen Lopp 4 2140 m Auto 3 …

Träning tillsammans

På lördag den 27/1 är det dags igen för “Träning tillsammans”. Vi startar som vanligt kl. 10.00! Anmälan senast torsdag här på fb-sidan “Arena Dannero hästträning” alt via sms till 070-6976107. Glöm inte att anmäla önskad idealtid! Vi ses på Doppet! 🙂

Startande hemmahästar

Gävle 180119 Lopp 8 1640 m Volt 7 20 Kolbergs Lillefot 3 Bergh Hans Bergsåker 180124 Lopp 1 2140 m Volt 1 Lucifers Laban 1 Thorén Göran Lopp 2 2140 m Auto 1 Avena Independent 1 Melander Micael Byström Ulrika Lopp 3 2140 m Auto 10 Heartbeat 10 Nyberg Ingvar …

Startlista Träning tillsammans 21 januari

Söndagens “Träning tillsammans” blir som följer: 10.00 (Idealtid 1.30-1.35) Soul Tan (Elisabeth), Åhs Mara (Jill) & Norrlands Scott (L-Å) 10.30 (bakvarv) Smedens Ibra (Linda), Mogårds Maskot (Birgitta) & Bara Blixten (Fiffi) 11.00 (joggning, rätvarv) Trixi (Elisabeth), Cebacka Jade (Cattiz) & Lillasyster (Kristina) 11.30 (1.45-1.50) ev. Norrlands Viking (L-Å) Det är …